28-30 Kasım 2019
International Young Researchers Student Congress
Uluslararası Genç Araştırmacılar Öğrenci Kongresi
Burdur, TÜRKİYE
Sıkça Sorulan Sorular

Sevgili katılımcılar; “1st International Young Researchers Student Congress” (IYSRC 2019) (1. Uluslararası Genç Araştırmacılar Öğrenci Kongresinde) sizlerle daha iyi iletişim kurmak, soru ya da problemlerinize daha da hızlı çözümler üretmek adına “Sıkça Sorulan Sorular” bölümümüzü incelemenizi rica ediyoruz.

Kongrenize kimler katılım sağlayabilir ?
IYRSC 2019: Öğrenci kongresi olduğu için sadece önlisans-lisans ve lisansüstü/Doktora öğrencileri katılabilecektir.

Kongreye Hocalar da katılabilir mi ya da çalışmalarda isimleri yer alabilir mi?
IYRSC 2019: Kongremize Hocalarımız katılımcı olarak değil, misafir olarak kabul edilebilmektedir. Sunumları dinlemek için Hocalarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Sunulacak çalışmalarda Hocalarımızın isimleri de bulunabilir.

Kongreniz Uluslararası kongre kriterlerini sağlayacak mı?
IYRSC 2019: En az 5 farklı ülkeden katılım sağlanacağından uluslararası kongre kriterlerini sağlayacaktır.

Kongrede bildiri kitabı yayınlanacak mı ve tam metin bildiri kabul edilecek mi ?
IYRSC 2019: Kongre bitiminde Ana sayfamızda “Kongre Kitabı” yayınlanacaktır. Tam metin bildiri yüklemek isteyen katılımcılarımız; tam metinlerini isteğe bağlı olarak yükleyebilirler. Bildirileriniz kongre kitabında poster ve sözlü olmak üzere 2 bölüm halinde özet metin ve tam metin olarak basılacaktır. Kongre kitabı yayınlanma tarihi ana sayfamızda önemli tarihler bölümünde ilan edilmiştir.

Kongre alanında kayıt olarak kongreye katılabilir miyiz ?
IYRSC 2019: Kongre fuaye alanımızda bulunan kayıt masamızdan kayıt yaptırarak kongreye katılım (Katılımcı olarak; poster yada sözlü bildiri sunum programına dahil edilemeyecektir.) sağlayabilirsiniz.

Kongre kaç adet bildiri ile katılabilirim ve bunların dağılımında bir kural var mı ?
IYRSC 2019: Bir katılımcının toplam 1 (Bir) adet bildiri sunma hakkı vardır. Katılımcılarımız çalışmalarını ister poster bildiri ister sözel bildiri şeklinde sunabilecektir.

Kendi sunacağım bildirimden hariç diğer bazı katılımcıların bildirilerinde yazar olarak ismim bulunmaktadır. Bunun için bir sınır var mı ya da diğer çalışmalar için ekstra ücret ödemem gerekiyor mu ?
IYRSC 2019: Başka kayıtlı katılımcıların çalışmalarında da isminiz yer alabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama getirilmemiştir, ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.

Sisteme yüklemiş olduğum bildirimde bazı hatalarım (yazar unutulmuş, adres bilgisi değişikliği, metin içindeki hatalar vs..) olduğunu tespit ettim, düzeltme şansım var mı ?
IYRSC 2019: Bildiri gönderim panelimizden sistem kapanıncaya (sistem tarafından son düzeltme tarihi ile ilgili uyarı yapılacaktır) kadar düzeltme şansınız olacaktır. Bildiri gönderim sistemi kapanınca düzeltme talepleriniz karşılanamayacaktır.

Kongre kaydı iptalinde yatırılan ücreti geri alabiliyor muyuz ?
IYRSC 2019: Belli şartlar ve belirtilen tarihler kapsamında geri alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye ana sayfamızdaki “Kayıt” bölümünden ulaşabilirsiniz. Ücret iadesi kongre bitiminde yapılmaktadır.

Kongreye kayıt olmadan, konser giriş ücreti ödeyerek KONSERE katılabilir miyim?
IYRSC 2019: Konserimiz sadece katılımcılarımız için ve ücretsizdir. Konsere katılmak için kongre kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Akademik teşvik kriterleri sağlamakta mıdır ?
IYRSC 2019: Kongremiz uluslararası kongre statüsünde olup mevcut akademik teşvik kriterlerini karşılamaktadır.


ÖNEMLİ TARİHLER
08 Temmuz
Bildiri Gönderimi Başlangıç
08 Kasım 23:59
Bildiri Gönderimi Son Gönderim
12 Kasım
Kayıt Ücreti Yatırılması Son Tarih
28 Kasım
Bildirisiz Katılım Ücreti Yatırılması Son Tarih
08 Aralık
Tam metin (İsteğe Bağlı) Son Gönderim Tarihi
18 Aralık
Kongre Kitabının Yayınlanması
28-30 Kasım
Kongre Tarihleri